Shows 2016

Danish-showbeagles.dk                              Ahlen-showbeagles.dk

________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________________________

 

Ob-La-Di's The Warlock Radagast

"Raddy"

(DKCH KBHV08 KLBCH Nangunyah Magic N Motion - DKCH Ob-La-Di's White Witch From Narnia)

f. 31.12.2014

Udstillingsresultater / Show results

2016

_____________________________________________________________________________________________________________________________

BEK Haverslev, DK  - 09.10.2016

Dommer/judge: Brian Foster, GB, 62 entrees


Ex1 CK Mellem

Cert./CAC (nr.7)

2.bedste han/2.best dog


_____________________________________________________________________________________________________________________________

VDH Rostock, D  - 02.10.2016

Dommer/judge: Gerner Hahn Sørensen, DK

28 entrees


Ex1 CK Mellem

CAC-res./Cacib-res.



_____________________________________________________________________________________________________________________________

BEK Hårlev, DK  - 17.09.2016

Dommer/judge: Stuart Milner, GB

48 entrees


Ex1 CK Mellem

Cert./CAC (nr.6)

2.bedste han/2.best dog


_____________________________________________________________________________________________________________________________

IDS Giessen, D - 03.09.2016

Dommere/judges:

Beagles: Karin Sonntag, D

Group 6: Isolde Huber, D

Tagessieger: Hans E. Grütttner, D

Best In Show: Christina Rossier, CH


Ex1 Mellem, VDH-Cha

CAC/CACIB

Bedst i Racen / BOB


WINNER GROUP 6


TAGESSIEGER


BEST IN SHOW


SIEGER GIESSEN


_____________________________________________________________________________________________________________________________

IDS Leipzig, D  - 21.08.2016

Dommer/judge: Barbara Rudorg-Stever, D



Ex1 Mellem, VDH-Cha



IDS Liege, B  - 24.07.2016

Dommere/judges:

Beagles: Dorota Witkowska, PL

Group 6: M. Zlatko Jojkic, SRB


Ex1 Mellem

CAC/CACIB

Bedst i Racen / BOB


GOLDEN WINNER


WINNER GROUP 6


_____________________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________

BEK VSS Skjern, DK  - 17.07.2016

Dommer/judge: Samantha Goldberg, GB

104 entrees


Ex1 CK Mellem

Cert./CAC

2.bedste han/2.best dog


_____________________________________________________________________________________________________________________________

IDS Vejen, DK  - 11.06.2016

Dommer/judge: J. Schepers, NL

53 entrees


Ex1 CK Junior

Cert-res./CAC-res.

4.bedste han/4.best dog


_____________________________________________________________________________________________________________________________

IDS Vejen, DK  - 10.06.2016

Dommer/judge: Luis M.C.Catalan, E

53 entrees


Ex1 CK Junior

Cert-res./CAC-res.

2.bedste han/2.best dog


_____________________________________________________________________________________________________________________________

IDS Neumünster, D - 05.06.2016

Dommere/judges:

Beagles: Sandra Rechtacek, D

Group: Phyllis Poduschka-Aigner, AT

52 entrees


Ex1 Junior, VHD-Cha

Best Junior


WINNER JUNIOR GROUP 6


_____________________________________________________________________________________________________________________________

DKK Nat. Køge, DK  - 15.05.2016

Dommer/judge: Jurate Butkiene, LTU

52 entrees


Ex1 CK Junior

Cert./CAC

2.bedste han/2.best dog


IDS Dortmund, D  - 07.05.2016

Dommere/judges:

Beagles:  Thomas Warneke, D

Group 6:

62 entrees


Ex1 Junior, VHD-Cha

Best Junior

Bedst i Racen / BOB


VDH-FRÜHJAHR-JUGENDSIEGER


3. bedst i Gruppen / BIG3

_____________________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________

IDS Dortmund, D  - 06.05.2016

Dommer/judge: Samantha Goldberg, GB

62 entrees


Ex1 Junior, VHD-Cha

Best Junior


VDH-EUROPA-JUGENDSIEGER

VDH JUGEND CHAMPION

BCD JUGEND CHAMPION



_____________________________________________________________________________________________________________________________

BEK Hårlev, DK  - 17.04.2016

Dommer/judge: Maureen Henningsson-Dundas, GB

65 entrees


Ex2 CK Junior

Cert-res./CAC-res.

3.bedste han/3.best dog


_____________________________________________________________________________________________________________________________

BEK Hårlev, DK  - 16.04.2016

Dommer/judge: Karin Sonntag, D

68 entrees


Ex1 CK Junior

Cert/CAC

BEDST I RACEN / BOB

_____________________________________________________________________________________________________________________________

BEK Løkken, DK  - 17.01.2016

Dommer/judge:Marion Hunt, GB

83 entrees


Ex1 CK junior, Junior cert

Cert/CAC

Bedst i racen / BOB


JUNIOR CHAMPION

_____________________________________________________________________________________________________________________________